Jak zadbać o maszynę budowlaną, by służyła nam dłużej?

Jak zadbać o maszynę budowlaną, by służyła nam dłużej?

Zakup maszyny budowlanej to istotna decyzja, która pociąga ze sobą spory jednorazowy koszt. Zależy nam na jak najlepszym stosunku jakości koparki, ładowarki czy wozidła do ceny maszyny. W końcu znajdujemy tę właściwą, dokonujemy zakupu i stajemy się szczęśliwymi właścicielami. Jaki powinien być kolejny krok, by szczęście nie zamieniło się w frustrację?

Zaufany dostawca części zamiennych

Gdy kupujemy nową maszynę, może się zdarzyć, że zdecydujemy się na produkt firmy, której jeszcze nie używaliśmy. Musimy sobie w tym momencie postawić pytanie, gdzie w razie awarii i konieczności wymiany części skierujemy swe kroki. Czy mamy takie miejsca? Czy będzie to po prostu oficjalny polski dealer danej firmy? Jeśli decydujemy się na autoryzowanego dealera, musimy mieć na uwadze, że najczęściej specjaliści tacy zajmują się sprzedażą nowych maszyn, a sprzedaż części do maszyn budowlanych jest tylko uzupełnieniem ich oferty, stąd wysoka cena.

uśmiechnięty mężczyzna trzymający szlifierkę.
Zaprzyjaźniony sprzedawca części do maszyn budowlanych to kontakt na wagę złota (fot. Unsplash.com)

My oczywiście polecamy własne usługi. ATL Części do Maszyn Budowlanych specjalizuje się w sprzedaży części do wozideł, koparek i ładowarek firm takich jak Atlas, Terex, Fermec, Benford, Doosan, Schaeff, CAT, Komatsu i innych. U nas mogą liczyć Państwo na fachową obsługę, części w konkurencyjnych cenach, a także prosty sposób zakupu – wystarczy jeden telefon, by następnego dnia zamówienie zostało dostarczone w wybrane miejsce na terenie Polski.

Części zamienne – nowe czy używane?

Stanęliśmy przed koniecznością kupienia części zamiennych. Najczęściej mamy wybór, czy wybrać części nowe, czy używane. Obie sytuacje mają swoje plusy i minusy, natomiast naszym zdaniem należy zastanowić się nad długofalowymi skutkami wyborów. Z dużym prawdopodobieństwem część używana będzie już w pewnym stopniu wyeksploatowana. Choć właściciel może zapewniać o idealnym stanie, nie możemy być w stu procentach pewni zakupu. Być może uda nam się kupić potrzebną część w niskiej cenie i będzie nam służyła przez lata, a może zepsuje się po kilku miesiącach. Na to nie możemy dostać żadnej gwarancji. Być może więc przyjdzie nam zapłacić podwójnie.

siłownik
Części zamienne – nowe czy używane? To dylemat każdego właściciela maszyny budowlanej (fot. Canva)

Bezpieczniejsza opcja (i najczęściej bardziej ekonomiczna) to kupno nowej części zamiennej u dystrybutora. W ATL Części do Maszyn Budowlanych wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją. Części dobierane są indywidualnie do konkretnej maszyny więc ryzyko niedopasowania jest bardzo niskie, a w szczególnych wypadkach można dokonać zwrotu. Wraz nowym produktem zyskują Państwo spokój, niezbędne informacje i porady od naszych specjalistów, ale też oszczędność w perspektywie lat.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Tak, zgadzam się