Wymiana części do maszyn budowlanych

Wymiana części do maszyn budowlanych

Maszyny budowlane to pojazdy, które zwykle są intensywnie użytkowane. Wysoka eksploatacja sprawia, że z czasem każda koparka, ładowarka czy walec będą wymagały wymiany części. Co przyspieszy naprawę, oszczędzając mnóstwo cennego czasu i pieniędzy?

Lepiej zapobiegać

Nie jest zaskoczeniem, że aby maszyna budowlana służyła nam długo, należy dbać o jej odpowiednią konserwację oraz użytkować zgodne z przeznaczeniem. Regularne uzupełnianie oleju oraz wymiana filtrów zapobiegnie pojawianiu się korozji – pisaliśmy o tym w jednym z ostatnich wpisów. Gdy nadejdzie moment wymiany części, warto postawić na materiały wysokiej jakości, wyprodukowane przez sprawdzone marki (np. Atlas, Terex, Fermec, Benford, Schaeff, Doosan).

Przewrócona koparka gąsienicowa
Lepiej regularnie sprawdzać działanie poszczególnych podzespołów, zanim doprowadzimy do tragedii (fot. Unsplash)

Jakie części do maszyn budowlanych kupić?

Najlepszym wyznacznikiem jest stosunek ceny do jakości. Najczęściej lepiej zapłacić więcej za oryginalne części i mieć pewność, że zakup nam się zwróci. Oszczędzamy w ten sposób czas, nerwy oraz pieniądze, ponieważ oryginalne części wysokiej jakości będą służyły nam dłużej niż części używane lub te nieznanego pochodzenia. Na rynku można już też znaleźć tańsze zamienniki, trzeba tylko zwrócić uwagę, z jakich materiałów są produkowane i kto je wytwarza.

W ATL Części do Maszyn Budowlanych oferujemy zamienniki części do maszyn, które jakością można śmiało porównać do ich droższych odpowiedników.

Koparki przy pracy na piaszczystej budowie z góry
Regularne dbanie o maszynę zniweluje ryzyko postoju na budowie (fot. Unsplash)

Jeden serwisant, jeden dostawca

Każda godzina postoju maszyny to godzina strat finansowych. Dlatego najlepiej od początku posiadania nowego sprzętu utrzymywać kontakt z zaprzyjaźnionym serwisantem, który będzie znał się na maszynach tej marki.

Niezwykle pomocne będzie również wybranie dobrze zaopatrzonej firmy, która sprzedaje części zamienne. Długofalowa współpraca z jednym dystrybutorem popłaca ze względu na możliwość zakupu w atrakcyjnych cenach oraz łatwy i przyjemny kontakt. Taki sprzedawca po jednym zakupie powinien dysponować wszystkimi niezbędnymi informacjami, które przyspieszą zakup – numerem VIN, modelem i rocznikiem maszyny, a także danymi klienta. To też będzie dla nas cenne w momencie awarii. Nie musimy za każdym razem przekazywać tych danych, dzięki czemu oszczędzamy czas.

Pomarańczowa koparka kołowa przerzuca materiał na budowie
Najlepiej od początku posiadania nowego sprzętu utrzymywać kontakt z zaprzyjaźnionym serwisantem, który będzie znał się na maszynach tej marki (fot. Unsplash)

Zaprzyjaźniony dostawca, który oferuje szybki czas dostawy, to cenny zawodowy kontakt. W ATL Części do Maszyn Budowlanych wiemy, jak ważny dla naszych klientów jest stały kontakt z dostawcą, który już zna ich potrzeby. Oszczędność czasu czy finansów to kolejny niezaprzeczalny atut takiej sytuacji. Zapraszamy do kontaktu posiadaczy maszyn Atlas, Fermec, Terex, Benford, Schaeff, Doosan, CAT oraz wielu innych. Zapewniamy fachową obsługę, ekspresową wysyłkę na terenie całego kraju oraz szeroki asortyment zarówno oryginalnych części jak i wysokiej klasy zamienników.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Tak, zgadzam się